Z patriotyzmem w sercach

22.04.2016 22:40

Dnia 19 kwietnia 2016 roku uczniowie ZSP nr 2 RCKiP w Łowiczu wzięli udział w etapie finałowym II Ogólnowojewódzkiego Konkursu „Bezpieczna Polska". Byli to: Dominik Kowalski z kl. 2TL, Piotr Ulatowski z kl. 3TMR, Rafał Pietrzak z kl. 1 TIN i Artur Stefański z kl. 1TMR.

Oprócz samego Konkursu uczniowie wysłuchali prelekcji przeprowadzonej przez dowódcę Jednostki Strzeleckiej 1257 „Łódź” Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Młodzież z Blichu uczestniczyła również w pokazach pro-obronnych.

Celem głównym Konkursu jest propagowanie wiedzy z zakresu obronności kraju i bezpieczeństwa wewnętrznego, które są elementem kształtowania postaw patriotycznych. Jest to kolejny przykład na to, że młodzież blichowska kształci się w szerokim zakresie tematycznym oraz poznaje wartości ojczyste.

Organizatorem II Ogólnowojewódzkiego Konkursu „Bezpieczna Polska" jest Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi oraz Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi.

Waldemar Osica i Piotr Sumiński