Trzy finalistki z Blichu w XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie!

12.04.2011 0:00

W dniach 7-9 kwietnia 2011 roku odbył się w Łomży XXXVII Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie. W Turnieju wzięła udział czteroosobowa drużyna uczniów z klasy III Technikum Technologii Żywności z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Konkurs odbywał się w kilku etapach. Uczniowie musieli wykazać się wiedza zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Do finału przeszły aż trzy uczennice: Aneta Słomiana, Dominika Stańczyk, Ewelina Skomiał, które przygotowywała mgr Anna Kowalska - nauczyciel przedmiotów zawodowych w szkole na Blichu. Otrzymały one tytuły finalistek i cenne nagrody rzeczowe. Wyżej wymienione uczennice uzyskały certyfikaty, które zwalniają je z części pisemnej egzaminu zawodowego.

Anna Kowalska