Piotrek Ulatowski z klasy III TMR w finale XIX edycji ogólnopolskiego konkursu: „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”

24.03.2016 20:57

Po raz XIX jesienią rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca? Konferencja inauguracyjna odbyła się 10 listopada 2015 roku w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Względy organizacyjne ze strony szkoły przesądziły, że Piotrek nie wziął w niej udziału. A szkoda! Rok 2015 w naukach rolniczych upływał jako Międzynarodowy Rok Gleb, dlatego tematem przewodnim konferencji były współczesne zagrożenia dla funkcji gleb w Polsce i Europie świetnie przekazane przez ekspertów w tej dziedzinie.

Mimo to, jego zainteresowanie konkursem i determinacja w działaniu dały wymierny efekt: w I etapie konkursu, do 15 lutego 2016 roku, w dynamiczny sposób, powstała praca, w której Piotrek na papier przelał swój pomysł (w zasadzie pomysły) na reorganizację gospodarstwa, w którym na razie pracuje razem z rodzicami. Do komisji konkursowej w SGGW i Fundacji Roberta Schumana w Warszawie wysłana została praca zatytułowana „Mój pomysł na modernizację gospodarstwa, w którym będę pracować”

Praca zyskała uznanie komisji, o czym dowiedzieliśmy się z poczty elektronicznej. Poniżej fragment tej wspaniałej informacji, którą otrzymaliśmy od koordynatora konkursu:

„Zgodnie z decyzjami poszczególnych Komisji Regionalnych jest nam miło przedstawić listę osób, które zakwalifikowały się do finału konkursu Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca? Edycja 2015/2016:

- Michał Chrzanowski

- Piotr Słupek

- Piotr Ulatowski

- Dawid Szczepański

- Robert Wypiórkiewicz

- Piotr Przybysz

- Konrad Szajgin

- Oliwia Ćwik

- Mateusz Ptaszyński

- Dominik Naróg

- Michał Jagnicki

- Renata Weronika Zielińska

- Mateusz Pietraszko

Wyżej wymienione osoby zapraszamy na Ogólnopolski Finał, który odbędzie się 4 kwietnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prezentacje prac przed Centralną Komisją Egzaminacyjną odbywać się będą w sali 1/3A (budynek nr 37) w godzinach 11:00-15:30."

Przed Piotrkiem teraz przygotowanie prezentacji multimedialnej przedstawiającej esencję pomysłu na modernizację gospodarstwa ojca, którą 4 kwietnia 2016 roku wykorzysta, aby przekonać komisję konkursową o zasadności tych zmian. Oby z jak najlepszym rezultatem!

Piotrkowi życzmy powodzenia!!!!!

Małgorzata Kosiorek