Dyrektor WORD-u w szkole na Blichu

8.04.2011 0:00

Dnia 6 kwietnia 2011 r. odbyło się spotkanie uczniów klas Technikum Mechanizacji Rolnictwa z dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach - Panem Pawłem Bejdą. Uczestniczyło w nim ok.100 uczniów z klas drugich i trzecich. Dyrektor Bejda ciekawie przedstawił uczniom zasady egzaminowania osób ubiegających się o prawo jazdy. Wyjaśnił także jak zachować się w trudnych sytuacjach na drodze i opowiedział czym oprócz egzaminowania przyszłych kierowców zajmuje się WORD. Omówił także główne przyczyny niepowodzeń na egzaminie. „To bardzo cenne i ciekawe wskazówki dla przyszłych kursantów” powiedział uczeń Piotr Głowacki z Kasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa. „Jesteśmy lepiej zapoznani z systemem egzaminowania, pracą egzaminatorów i kategorią testów. Pozwoli nam to na unikanie błędów podczas egzaminu państwowego” dodał Dariusz Kołodziejczyk. Na zakończenie spotkania, które trwało ok. dwóch godzin lekcyjnych, dyrektor Bejda odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez uczniów ze szkoły na Blichu. Uzyskane odpowiedzi były zadowalające, o czym świadczyły głośne brawa.

Jan Golędzinowski