Trzy dni w salonie odnowy duchowej

16.03.2016 21:46

Młodzież w szkole na Blichu rozwija się wszechstronnie, tj. intelektualnie, fizycznie i duchowo. Rokrocznie podczas Wielkiego Postu przychodzi moment, w którym społeczność ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu uczestniczy w rekolekcjach wielkopostnych, aby dać sobie możliwość wzrastać duchowo, w wierze. Nie inaczej było w dn. 14 – 16.03.2016 r.

W tych dniach do salonu odnowy duchowej w bazylice katedralnej w Łowiczu oprócz blichowskich przybyli uczniowie i nauczyciele z dwóch innych szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie parafii katedralnej w Łowiczu: ZSP nr 1 w Łowiczu oraz ZSP nr 4 w Łowiczu.

Te trzy dni rekolekcji to czas wyciszenia, nawrócenia, refleksji, zatrzymania się i zastanowienia nad swoim życiem, skorzystania z Sakramentu Pokuty, uczestnictwa w Eucharystii, trwania we wspólnocie przy stole Pana, przygotowania się do najważniejszego dla chrześcijan święta, którym jest Wielkanoc. Pierwszym owocem nauk o. Macieja Niedzielskiego OP było to, że bardzo dużo osób wyspowiadało się oraz podczas Mszy św. przyjęło Komunię Świętą.

Młodzież wraz z katechetami z trzech wspomnianych łowickich placówek zaangażowała się w przygotowanie i oprawę rekolekcji:

- ks. Sylwester Łajszczak (ZSP 2): celebrans,

- Emilia Pacek (ZSP 2): I lekcja,

- Piotr Mikołajczyk, Łukasz Budzeń, (ZSP 2), Jan Przybysz, Dawid Mróz, Jakub Milczarek (ZSP 4): służba liturgiczna,

- Agata Wolf (ZSP 4): psalm responsoryjny,

- Patrycja Janicka (ZSP 1): modlitwa wiernych,

- procesja z darami: Augustyn Kobierecki i Grzegorz Bębenista, (ZSP 1),

- podziękowanie o. Maciejowi Niedzielskiemu: Agata Jurkiewicz (ZSP 4), Paulina Nowak (ZSP 2), Natalia Związek (ZSP 1),

- chórek: zespół młodzieżowy (ZSP 4),

- Rafał Koprowski: dokumentacja fotograficzna (ZSP 2),

Więcej o rekolekcjach możemy się dowiedzieć z krótkiej rozmowy p. Piotra Sumińskiego z o. Maciejem Niedzielskim OP udokumentowanej na video. Zapis umieszczony został poniżej.

Piotr Sumiński, foto Rafał Koprowski