Pierwsza w historii Blichu wycieczka uczniów samolotem do Gdańska

10.03.2016 17:24

W dniu 09.03.2016 r. uczniowie z klas I i II TMR, II i III TIN oraz III TLG uczestniczyli w wycieczce lotniczej do Gdańska pod opieką nauczycieli Grzegorza Słomy, Magdaleny Piechowskiej-Malińskiej i Agnieszki Leśniewskiej.

Przed wylotem z portu lotniczego Warszawa-Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim wszyscy zapoznali się z zasadami poruszania się po lotnisku, listą przedmiotów, jakich nie można wnosić na pokład samolotu i przeszli odprawę bezpieczeństwa, która budziła duże emocje. Trwający 40 minut lot z Warszawy do Gdańska przebiegał w atmosferze pełnej ekscytacji i radości. Po lądowaniu w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy uczniowie udali się szybką koleją miejską w towarzystwie przewodnika na Stare Miasto, gdzie zobaczyli między innymi Złotą Bramę, Ratusz, Fontannę Neptuna, gotycki kościół Mariacki, Żuraw nad Motławą. Po zwiedzeniu najciekawszych zakątków Gdańska wróciliśmy samolotem do portu Warszawa-Modlin. Uczniowie zachwycili się historią i urokiem miasta i już planują kolejne wycieczki lotnicze.

Magdalena Piechowska-Malińska i Agnieszka Leśniewska, zdjęcia Grzegorz Słoma