DZIEŃ OTWARTY... i duże zainteresowanie kierunkami proponowanymi na rok szkolny 2011/2012

28.03.2011 0:00

28 marca 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu zorganizowany został dzień otwarty. Od godziny 8.00 do 17.00 szkołę na Blichu odwiedziła bardzo duża liczba gimnazjalistów. Szkoła na Blichu gościła m.in. uczniów gimnazjów: z Łyszkowic, Kocierzewa, Domaniewic, Popowa, Kiernozi, Rybna i Błędowa a nawet z Chodowa z województwa wielkopolskiego.

Przygotowani do prezentacji szkoły uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich chętnie oprowadzali przybyłych po budynkach szkolnych, pracowniach, warsztatach. Gimnazjaliści mieli okazję obserwować próby taneczne zespołu „Blichowiacy”, degustować przekąski przygotowane przez uczniów technikum gospodarstwa domowego oraz przyglądać się pracy maszyn rolniczych i warsztatowych. Uwagę gości przykuwały eksperymenty chemiczne wykonywane przez uczniów (pod okiem nauczyciela) w jednej z pracowni.

Przybyli z zaciekawieniem słuchali opowieści o nauce w szkole na Blichu, o profilach kształcenia, które proponuje szkoła. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kierunki: technik mechanizacji rolnictwa, technik informatyk i technik logistyk, technik żywienia i gospodarstwa domowego. Nowy kierunek kształcenia, wprowadzany od roku szkolnego 2011/2012 – technik przetwórstwa mleczarskiego, także wzbudził ciekawość.

Mamy nadzieję, że uczniowie gimnazjów, zachęceni wspaniałymi warunkami szkoły, interesującymi kierunkami kształcenia oraz miłą i serdeczną atmosferą zdecydują się kontynuować naukę właśnie w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Serdecznie zapraszamy!

Edyta Sawicka