Bawili się robotami i nie tylko ...

9.02.2016 12:11

Zajęcia rozpoczęły się od zaprezentowania gimnazjalistom sześciu sal komputerowych znajdujących się w naszej szkole, po czym uczniowie udali się do pracowni nr 4 gdzie pod okiem Pani Magdaleny Drobnik-Pudłowskiej oraz Krzysztofa Błaszczyka poznawali tajemnice programowania.

Każdy z uczestników warsztatów miał możliwość wypróbowania swoich sił w programowaniu robotów. Największym zainteresowaniem cieszyły się: pojazd gąsiennicowy Zumo 32U4 Robot - wyposażony w płytę główną Arduino Uno oraz RedBot Kit dla Arduino.

W akcję oprócz nauczycieli przedmiotów informatycznych zaangażowali się w dużym stopniu uczniowie klasy 2 Technikum Informatycznego, którzy pomagali swoim młodszym kolegom i koleżankom w "okiełznaniu robotycznych potworów" :-)

Spotkanie miało za zadanie pokazać, że programowanie to nie tylko nudne pisanie kodu, a komputer to nie tylko "konsola do gier".  W obecnych czasach są to przede wszystkim narzędzia do zdobywania wiedzy oraz zaznajamiania się z nowymi technologiami.

Magdalena Drobnik-Pudłowska, Krzysztof Błaszczyk