Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej - zawody II stopnia (okręgowe).

28.03.2011 0:00

Uczniowie z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu brali udział w zawodach II stopnia (okręgowych) XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Do drugiego etapu rozgrywek zakwalifikowało się łącznie 899 uczniów z całej Polski. Uczestnicy Olimpiady odpowiadali na jedno pytanie o charakterze ogólnym, rozwiązywali zadanie z analizy finansowej, zmierzyli się również z 30 pytaniami testowymi (każde z jedną prawidłową odpowiedzią). Spośród uczniów ze szkoły na Blichu najlepiej spisała się Uczennica IV klasy Technikum Agrobiznesu: Justyna Gurdała - zajęła 9 lokatę wśród uczniów z województwa łódzkiego. Oprócz niej w tych rozgrywkach brali udział: Monika Przybylska, Łukasz Zabost, Wiktor Kolos, Monika Bińczak, Anna Kosiorek, Marcin Stańczyk, Dominik Jabłoński, Karolina Rucińska, Katarzyna Wodzińska, Dawid Dąbrowski, Bartłomiej Szufliński. Uczniów do Olimpiady Przygotowywał nauczyciel przedmiotów zawodowych - p. Jerzy Zabost.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmiało: „Człowiek w świecie pieniądza”. Honorowy patronat nad XXIV Olimpiadą Wiedzy Ekonomicznej objął prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka. Więcej o Olimpiadzie Widzy Ekonomicznej można przeczytać na www.pte.lodz.pl lub www.pte.pl (zakładki - Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej).

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy sukcesów w następnych latach.

Piotr Sumiński