Ciekawe spotkanie dziennikarza TV TVN, absolwenta Blichu - Pawła Płuski  z uczniami naszej szkoły.

30.01.2016 15:34

Dnia 29 stycznia 2016 roku w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki  gościł Paweł Płuska - absolwent Technikum Hodowlanego, które ukończył w 1990 roku. Od kilkunastu  lat pracuje w telewizji TVN. Dziennikarz przyjechał na spotkanie z młodzieżą Blichu na zaproszenie  Samorządu Uczniowskiego działającego w szkole. Spotkanie, na którym byli obecni uczniowie klas pierwszych oraz przedstawiciele samorządów klasowych,  poprowadzili uczniowie: Ewa Pietrzak i Mateusz Materek.

Redaktor Faktów TVN w bardzo interesujący sposób mówił o swojej  nauce w szkole na Blichu. Podkreślił, że jest to szkoła z dużymi tradycjami kształcenia, która kolejny raz zdobyła Srebrną Tarczę . Stwierdził, że nauka w technikum to bardzo dobry wybór, bo można uzyskać maturę oraz zawód, co daje większe szanse na rynku pracy. Powiedział, że w szkole na Blichu mógł nie tylko się uczyć, ale rozwijać swoje pasje, nawiązał liczne przyjaźnie, które trwają do dziś. Z sentymentem wspominał nauczycieli. Podkreślił, że to dzięki pani Elżbiecie Gromadzkiej - uczącej języka polskiego, został laureatem konkursu  krasomówczego w Golubiu-Dobrzyniu i docenił ważność poprawnego posługiwania się polszczyzną, a to okazało się  ważne w jego karierze zawodowej- powiedział redaktor.  Paweł Płuska opowiadał bardzo ciekawie o swojej pracy,  wspomniał,   że zanim trafił do TV TVN pracował w Radiu RMF FM, Radiu ZET oraz TV Puls. Pod koniec 2001 roku rozpoczął pracę w TVN 24. W niedługim czasie zaczął przygotowywać materiały do Faktów TVN.  We wrześniu 2004 r. przeszedł do redakcji Faktów. Zazwyczaj przygotowuje relacje z sejmu, ale lubi zajmować się też tematyką gospodarczą. Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w spotkaniu z dziennikarzem.  Wywiązała się ciekawa dyskusja. Paweł Płuska odpowiadał na wiele pytań, które zadawali uczestnicy spotkania. Dotyczyły one między innymi kariery zawodowej, problemów występujących w pracy dziennikarskiej, czasów kiedy uczył się na Blichu. Jedno z pytań dotyczyło wyboru technikum. W technikum - jak sam stwierdził, zdobywasz wiedzę wszechstronną, uczysz się nie tylko tego co ogólnokształcące, ale zdobywasz zawód! Wyboru kierunku studiów możesz dokonać sam, kwestia tylko tego, by się uczyć. Młodzież zaprosiła redaktora na ponowne spotkanie, gdyż jest jeszcze wiele ciekawych tematów,   o których opowiadał dziennikarz - absolwent Blichu. Po spotkaniu z uczniami, dyrekcja szkoły, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z Pawłem Płuską udali się na pyszny  poczęstunek, przygotowany przez uczniów kierunku gastronomicznego, który bardzo prężnie rozwija się na Blichu.

Inne zdjęcia znajdują się na dysku:

Magdalena Gasińska, Grzegorz Słoma