„Nie palę! I dobrze mi z tym!” – spotkanie z przedstawicielem Sanepidu,

26.01.2016 23:45

Od dawna wiadomo, że zrywanie z nałogiem palenia papierosów to nie dla każdego przysłowiowa bułka z masłem. Wymaga silnej woli, konsekwencji, samodyscypliny, często wsparcia bliskich osób, czasem terapeutów. Jak więc tego uniknąć? Jest jeden prosty i zawsze skuteczny sposób: nie zaczynać palić!

Pani Justyna Białecka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu dołożyła wszelkich starań, aby do palenia zniechęcić. Przekazała uczniom naszej szkoły rzetelną, popartą badaniami naukowymi wiedzę na temat skutków używania papierosów. Mówiła o konsekwencjach zdrowotnych, społecznych i finansowych. W swoim wystąpieniu odniosła się do papierosów tradycyjnych, ale też wspomniała o nieprzewidywalnych jeszcze dokładnie skutkach palenia e-papierosów. Chętni uczniowie mieli także możliwość zbadania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą urządzenia Smokolajzer.

Spotkanie z przedstawicielem Sanepidu, które odbyło się w naszej szkole 26 stycznia 2016 roku to jeden z elementów programu profilaktycznego, którego celem jest zapobieganie zagrożeniom związanym z używaniem przez młodzież substancji psychoaktywnych. Szkoleniem z tego zakresu zostaną objęci wszyscy uczniowie (następną serię spotkań zaplanowano na 3 lutego). Wiedzę tę będzie można wykorzystać podczas realizacji różnorodnych inicjatyw profilaktycznych w konkursie „Nie palę! I dobrze mi z tym!” , w którym biorą udział wszystkie klasy. Nagrodą w konkursie (oprócz oczywiście satysfakcji!)  jest całodniowa wycieczka dla całej klasy, więc warto wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem.

Aby na bieżąco śledzić konkursowe inicjatywy poszczególnych klas zapraszamy na szkolnego Facebooka:

Pedagog szkolny - Anna Golędzinowska Lebioda