„Tylko serca zobaczą Romea i Julię śród gwiazd…”- uczniowie z Blichu obejrzeli musical  „Romeo i Julia” w Teatrze Studio Buffo.

10.01.2016 17:53

Ważnym elementem kształcenia młodzieży jest wychowanie poprzez kontakt ze sztuką. Uczniowie kształcący się w szkole na Blichu maja możliwość poszerzania swoich wiadomości dzięki wyjazdom do teatru. Pozwala to lepiej przygotować się do egzaminu z języka polskiego, a także rozwija świadomość młodych ludzi, uczy wrażliwości, wpływa na integrację społeczności szkolnej.

Dnia 8 stycznia 2016 roku młodzież z klas I, II, III obejrzała musical „ Romeo i Julia” w Teatrze Studio Buffo. Oryginalną muzykę skomponował Janusz Stokłosa, reżyserem i choreografem przedstawienia jest Janusz Józefowicz. Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, którzy nie potrafią znaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącego się w ich sercach wielkiego uczucia. Przedstawienie pokazuje konflikt pokoleń rodziców i dzieci. Młodzieńcza bezkompromisowa miłość napotyka na bezwzględność komercyjnego świata rodziców, którzy są pochłonięci swoimi sprawami. Młodzież miała okazję podziwiać wyśmienitą grę aktorów między innymi: Natalii Srokocz, Marii Tyszkiewicz, Pawła Orłowskiego, Alicji Borkowskiej, Mateusza Jakubca, Mariusza Czajki i wielu innych. Z Marią Tyszkiewicz - Julią Capuletti, Pawłem Orłowskim - Merkucjem, Natalią Srokocz - Rozaliną, Alicją Borkowską – panią Capuletti uczestnicy wycieczki spotkali się po spektaklu w foyer Teatru Studio Buffo. Uczniowie byli pod wrażeniem wspaniałej gry aktorów, efektów wizualnych i nowoczesnej aranżacji sztuki. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele uczący w szkole na Blichu - Magdalena Piechowska-Malińska i Grzegorz Słoma.

Magdalena Piechowska-Malińska, Grzegorz Słoma