Finalista Olimpiady Logistycznej

9.12.2015 23:18

Robert Kubiak, uczeń II klasy Technik Logistyk zakwalifikował się do centralnego etapu VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Etap okręgowy odbywał się w dziesięciu miastach w całej Polsce i przystąpiło do niego 588 uczestników. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono 50 najlepszych, którzy 4 marca będą uczestniczyli w finale organizowanym w Poznaniu w Wyższej Szkole Logistyki. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Olimpiada cieszy się ogromną popularnością. W tym roku do pierwszego etapu przystąpiło ponad 7 tysięcy uczniów techników logistycznych i spedycyjnych.

W etapie okręgowym uczeń naszej szkoły zmierzył się z testem wielokrotnego wyboru dotyczącym między innymi systemów zarządzania zapasami, dokumentacji transportowej, zapasów czy czasu jazdy kierowcy. Ulubiony przedmiot Roberta to transport i spedycja, a swoją przyszłość wiąże z logistyką.

Autor i opiekun: Magdalena Piechowska-Malińska