II miejsce uczennic z Blichu w Konkursie wiedzy o Czesławie Miłoszu!

18.03.2011 0:00

W dniu 15 marca 2011 roku odbył się POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI CZESŁAWA MIŁOSZA, przeprowadzony w setną rocznicę urodzin poety. Jego organizatorem był ZSP nr 1 w Łowiczu. Celem konkursu była popularyzacja twórczości tego wielkiego Polaka wśród młodego pokolenia jego czytelników. Uczestnikami byli uczniowie z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych w Łowiczu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas trzecich: Milena Dżbikowska (Technikum Informatyczne), Justyna Kołucka, Milena Szymańska (Technikum Agrobiznesu). Uczennice naszej szkoły wykazały się bardzo dobrą znajomością życia i twórczości polskiego Noblisty, dzięki czemu zajęły w konkursie II miejsce i otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Opiekunem była pani mgr Elżbieta Gromadzka - nauczyciel języka polskiego.

Elżbieta Gromadzka