Najlepsi z najlepszych z Blichu

19.10.2015 22:21

Dnia 10.10.2015 r. w sali barokowej Muzeum w Łowiczu odbyła się powiatowo - gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas niej zostały wręczone Stypendia Starosty Łowickiego najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnym. Wśród nich znalazło się sześcioro z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu.

Magdalena Koza jest absolwentką Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Popowie. Obecnie uczęszcza do II klasy Technikum Agrobiznesu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 RCKUiP w Łowiczu. Magda stara się każdego dnia podchodzić optymistycznie do rzeczywistości. Lubi integrować się ze znajomymi i ciekawie spędzać z nimi czas. Inspiruje ją muzyka. Jak sama stwierdza: „Nic tak jak muzyka nie umie określić nastroju w jakim jestem”. Interesuje się tańcem towarzyskim oraz fotografią. Ulubionym przedmiotem Magdy  jest język angielski. Do tej pory brała udział w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, m.in.: Wewnątrzszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, Powiatowym Konkursie Chemicznym, w 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mam haka na raka”. Oprócz tego wzięła udział w dwóch konkursach matematycznych. Magdalena Koza jest autorką tekstów z wydarzeń życia szkoły na jej internetowej witrynie. Teksty naszej stypendystki można też przeczytać na stronie internetowej Diecezji Łowickiej. Magda jest aktywnym członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”. W przyszłości chciałaby kontynuować naukę na kierunku studiów związanych z rolnictwem.

Bartłomiej Szwarocki jest uczniem II klasy Technikum Agrobiznesu. Pochodzi z Sierżnik. Jego poprzednią szkołą było Publiczne Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie. Interesuje się historią, motoryzacją, muzyką. Z przedmiotów szkolnych lubi biologię i matematykę. U innych ludzi najbardziej ceni szczerość i życzliwość. Bartek jest lektorem w par. p.w. św. Rocha w Boczkach. Jest także członkiem ZPiT „Blichowiacy”. Brał udział w konkursie „Mam haka na raka" i Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych. Nie chce jeszcze zdradzać swoich planów na przyszłość. Nasz stypendysta bierze czynny udział w życiu szkoły, różnego rodzaju akademiach, przedstawieniach. Koleżanki i koledzy twierdzą, że jest osobą sumienną, towarzyską,  która ma poczucie humoru i lubi pomagać innym.

Marek Molenda jest absolwentem Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie. Obecnie uczęszcza do II klasy Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 RCKUiP w Łowiczu. Jest osobą miłą i zorganizowaną. Ponad to jest członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”. Interesuje się nowinkami technicznymi i tym, co wynaleziono już jakiś czas temu. Fascynuje się odkryciami ze świata fizyki, astronomii, ceni dobrą muzyką, zwłaszcza alternatywą (np. indie rock). Marek lubi czytać książki. Najczęściej sięga po literaturę fantastyczną i popularnonaukową. U innych ceni sobie szczerość, optymistyczne nastawienie do życia i poczucie humoru. W szkole najbardziej lubi przedmioty ścisłe, a matematyka nie stanowi dla niego żadnych trudności. Brał udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej oraz XIX Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych.

Ewelina Owczarek uczy się w klasie czwartej Technikum Agrobiznesu. Interesuje się opowieściami kryminalno -detektywistycznymi i historią wojenną. W ubiegłym roku szkolnym brała udział w wielu konkursach ekologicznych,  w ogólnopolskim konkursie o więźniarkach z Ravensburg. Chętnie bierze udział w życiu szkoły, np. dniach otwartych. Jest kulturalna, pomocna, koleżeńska.

Jakub Bogusz mieszka w Mastkach. Chodzi do trzeciej klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Interesuje się motoryzacją, maszynami rolniczymi i nowoczesną technologią w rolnictwie. Po szkole lubi pomagać rodzicom w rodzinnym gospodarstwie. Jego celem jest dobrze zdać maturę oraz egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.  W przyszłości chciałby podjąć studia. Jest koleżeński, pomocny, kulturalny, angażuje się w życie szkoły i klasy. Brał udział w olimpiadach przedmiotowych, np. w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku mechanizacja rolnictwa.

Szymon Kapruziak jest absolwentem Gimnazjum Nr 3 w Łowiczu. Obecnie uczęszcza do III klasy Technikum Logistycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Łowiczu. Szymon jest zapalonym piłkarzem. Jego największe hobby to sport. Na co dzień realizuje swoją pasję sportową w drużynie piłkarskiej Olimpia Niedźwiada. Jego ulubione przedmioty w szkole to język angielski i wychowanie fizyczne. Interesują go tematy związane z logistyką i spedycją. W wolnych chwilach sięga do najnowszych publikacji na temat transportu. W przyszłości chciałby kontynuować naukę w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Piotr Sumiński