Małgorzata Kaczor z klasy III TTW zakwalifikowała się do finału konkursu: Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?

9.03.2011 0:00

Uczennica klasy III Małgorzata Kaczor ZSP Nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu kształcącego w zawodzie technik usług turystycznych jako jedna z 12 najlepszych uczestników w kraju zakwalifikowała się do finału Konkursu Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?, który to konkurs jest corocznie organizowany przez Fundację im. Roberta Schumana oraz 9 uczelni rolniczych.

Małgosia opracowała projekt modernizacji gospodarstwa rodzinnego położonego w miejscowości Pilaszków pt. Agroturystyka połączona z hipoterapią dla dzieci niepełnosprawnych szansą rozwoju na obszarach wiejskich. Praca została oceniona przez komisję konkursową bardzo wysoko - jako trzecia spośród wszystkich, jakie wzięły udział w eliminacjach krajowych. 15 marca zaprezentuje swoje dokonania przed profesorami w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, podobnie jak i pozostali finaliści konkursu. Laureaci zdobędą indeksy na dowolnie wybrany kierunek studiów w jednym z następujących miast w Polsce: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Olsztynie, Bydgoszczy, Lublinie, Siedlcach. Opiekunem merytorycznym Małgosi Kaczor jest nauczycielka przedmiotów zawodowych ekonomicznych pani Elżbieta Wojtyna.

Elżbieta Wojtyna