Niecodzienna wizyta Telewizji Polskiej w szkole na Blichu!

5.09.2015 17:35

Dnia 4 września 2015 r. w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu gościła TVP 1 , której przedstawicielami byli Pani  A.  Wurszt,  Panowie W. Malanowski, J. Majewski- ekipa Agrobiznesu. Szkoła na Blichu  została wybrana  do nagrania programu jako jedyna spośród wszystkich szkół rolniczych, które są prowadzone przez organ samorządowy.

Podczas realizacji programu reporterzy przeprowadzili wywiady z nauczycielem praktycznej nauki zawodu- Panem Mariuszem Szewczykiem, kierownikiem praktycznej nauki zawodu – Panem Wojciechem Białeckim oraz uczniami klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa- Adrianem Kozą, Mateuszem Materkiem, Maciejem Kawczyńskim. Pytania dotyczyły między innymi wyboru kierunku kształcenia, planów na przyszłość, wykorzystania zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności praktycznych we własnym gospodarstwie. Młodzież opowiadała o zajęciach praktycznych i teoretycznych, jakie odbywają się w szkole na Blichu. Redaktorzy pytali o bazę dydaktyczną wykorzystywaną na zajęciach związanych z zawodem technika mechanizacji rolnictwa. Uczniowie zaprezentowali obsługę kombajnu po sezonie, uprawę polową. Po tej części ekipa TVP 1 udała się na spotkanie z  Panią dyrektor szkoły – Marią Laską, która udzieliła krótkiego wywiadu. Następnie redaktorzy obejrzeli pracownie dydaktyczne. Nagranie zostanie zaprezentowane na Kongresie Rolnictwa i w programie TVP 1- Agrobiznes.

Grzegorz Słoma