Wyniki pierwszego etapu Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska

8.03.2011 0:00

Dnia 03.03.2011 r. odbył się I etap Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. Zakres olimpiady obejmował ekologiczną produkcję rolniczą, zasady cross-compliance, ochronę środowiska w gospodarstwie rolnym z uwzględnieniem Dobrej Praktyki Rolniczej, odnawialne źródła energii oraz programy rolnośrodowiskowe. Olimpiada przeznaczona jest dla rolników i uczniów szkół rolniczych z województwa łódzkiego. W eliminacjach brało udział 35 osób w tym 4 rolników. Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 30 pytań w czasie 30 minut. Do drugiego etapu przeszło 10 osób z największą liczbą punktów w tym wszyscy producenci rolni biorących udział i 3 uczniów ze szkoły na Blichu: Martyna Gajda z klasy II Technikum Turystyki Wiejskiej, Katarzyna Rolewska oraz Łukasz Zabost z klasy II Technikum Agrobiznesu. Finał olimpiady odbędzie się 17.03.2011 r. w ŁODR w Bratoszewicach. Nadmienić należy, że jest to bardzo trudna Olimpiada.

Irena Chorążka