W dniach 19– 20.06.2015r. siedmioosobowa grupa uczniów z klas I i II wraz z opiekunem M. Gasińską uczestniczyła w wycieczce integracyjno – krajoznawczej do Torunia.

1.07.2015 22:17

Głównym celem wyjazdu było poznanie historii miasta, które wszyscy kojarzymy z Mikołajem Kopernikiem. Jednak wiele innych atrakcji toruńskich przyciągnęło naszą uwagę. Jedną z takich atrakcji była możliwość odwiedzenia Planetarium im. W. Dziewulskiego. Wzięliśmy udział w seansie MAKROKOSMOS łącząc przyjemne z pożytecznym i utrwalając tym samym wiadomości z astronomii. Po udanym seansie udaliśmy się do Żywego Muzeum Piernika, tam odbyliśmy warsztaty z zakresu wypieku piernika. Po ukończonej praktyce, otrzymaliśmy „ List wyuczony”, na dowód naszych umiejętności.

Mile spędzaliśmy czas na wędrówkach po mieście, podczas których propagowaliśmy naszą regionalną kulturę poprzez taniec i śpiew, co wzbudzało zainteresowanie i podziw przechodniów. Jednak największe wrażenie wywarła na nas Fontanna Cosmopolis, która umiliła nam wieczór ….