Olimpiada „Odnawialne źródła energii”

1.06.2015 21:38

W dniach 27 i 28 maja 2015r odbyła się w Poznaniu druga edycja ogólnopolskiej olimpiady „ Odnawialne Źródła Energii” podczas międzynarodowych targów z odnawialnych źródeł energii „ GREENPOWER”. W olimpiadzie brał udział uczeń klasy II technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej ZSP nr 2 RCKUiP Radosław Słomski, który uzyskał tytuł finalisty olimpiady OZE.

Startowało 52 uczestników z całej Polski, którzy rozwiązywali test składający się z 50 pytań a następnie pierwsza dziesiątka odpowiadała na trzy zadawane przez komisję pytania. W efekcie pierwszych dziesięciu otrzymało tytuł laureatów /byli to uczniowie klas czwartych i trzecich technikum/, kolejnych dwudziestu tytuł finalisty.

Pytania były z szerokiego zakresu OZE oraz z uprawy roślin energetycznych, ekosystemu i zrównoważonego rozwoju oraz przepisy prawne z OZE, budowy i działania pomp ciepła, solarów i fotowoltaiki. Na pewno w roku następnym gdy będzie uczniem klasy trzeciej jego szanse znacznie wzrosną.

Mirosław Kret