Blichowiacy zatańczyli dla grupy młodzieży z Warszawy uczestniczącej w projekcie Comenius pt. „Dziecięce oczy dziecięce serca”.

22.05.2015 10:56

Dnia 21 maja 2015 roku w sali gimnastycznej szkoły na Blichu Zespół Pieśni i Tańca Blichowiacy” zatańczył dla gości z: Portugalii, Grecji, Turcji, Rumunii, Włoch, Polski- uczestników projektu Comenius pt. „Dziecięce oczy dziecięce serca”. Realizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 171 im. Stanisława Staszica w Warszawie. Panią dyrektor Bogumiłę Banasiak i gości przywitali w szkole na Blichu pani dyrektor Maria Laska i pan wicedyrektor Jerzy Zabost, którzy przedstawili historię szkoły i Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”. Wizyta grupy młodzieży z różnych krajów w szkole na Blichu była jednym z punktów programu pokazującego piękno regionu Mazowsza. Występ bardzo podobał się, o tym świadczyły gromkie brawa. Skład Kapeli Blichowskiej stanowili: pan Jan Dutkiewicz- kierownik muzyczny, Emilia Pacek, Aleksander Dutkiewicz, Dawid Frączak. Następnie uczestnicy projektu udali się na zwiedzanie Łowicza i okolic.

Grzegorz Słoma