Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

27.02.2011 0:00

Michalina Kosiorek i Piotr Sumiński

24 lutego 2011 r. Michalina Kosiorek, uczennica klasy drugiej Technikum Turystyki Wiejskiej reprezentowała swoją szkołę w etapie regionalnym V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Eliminacje do części ogólnopolskiej wspomnianej Olimpiady odbyły się w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Drzymały 1a w Opolu.

Michalina Kosiorek znalazła się w gronie 70 osób, które zakwalifikowały się do etapu regionalnego V Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Drugi etap Olimpiady składał się z dwóch części. W pierwszej z nich uczniowie zmierzyli się z testem, do którego pytania ułożono w oparciu o podaną przez Organizatorów literaturę. Do drugiej części awansowali ci uczestnicy, którzy zdobyli odpowiednią ilość punktów procentowych z pierwszego testu. Wśród 33 osób znalazła się uczennica z "Blichu". Tutaj uczestnicy odpowiadali pisemnie na 15 pytań. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się 22 osoby. Aby znaleźć się w gronie finalistów Michalinie Kosiorek zabrakło 1,75 punktu.

Nauczyciele przygotowujący Michalinę do Olimpiady są z niej bardzo zadowoleni. Zgodnie twierdzą, iż uczennica była do niej rzetelnie przygotowana. Po prostu zabrakło szczęścia. Być może dało się we znaki zmęczenie daleką podróżą w nocy (z Łowicza do Opola jest ponad 250 km).
Z uczestnictwa w Olimpiadzie zadowolona jest też Michalina Kosiorek. Stwierdziła, że w przyszłym roku również weźmie w niej udział. "Zdobyte doświadczenie i wiedza pozyskana podczas przygotowań do Olimpiady na pewno nie pójdą na marne" - mówi. "Wynik uzyskany w tym roku dobrze rokuje na przyszłość. Tym bardziej, że z Łowicza i okolic etapu szkolnego oprócz Michaliny nie przeszedł nikt" - podsumowuje nauczyciel religii pan Piotr Sumiński.

W drodze powrotnej z Opola Michalina i jej opiekun odwiedzili Jasną Górę. Mieli czas na modlitwę przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej oraz w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, zwiedzili Bazylikę, przeszli wałami wzdłuż Drogi Krzyżowej.

Michalinę Kosiorek do V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie przygotowywali: p. Edyta Sawicka - nauczycielka języka polskiego i p. Piotr Sumiński - katecheta.

Szczegółowe informacje na temat olimpiady znajdują się na stornie internetowej: www.knsnor.uni.opole.pl

Piotr Sumiński