Uczestnik wyprawy „Śladami Dakaru” Pan Dariusz Tadeusiak –gościem w szkole na Blichu!

28.03.2015 10:54

Jednym z działań wynikających z planu pracy Samorządu Uczniowskiego w szkole na Blichu jest organizowanie spotkań ze znanymi osobami. Na kolejne spotkanie z tego cyklu, które odbyło się 27 marca 2015 r., został zaproszony Pan Dariusz Tadeusiak, który  odbył w styczniu niezwykłą motocyklową podróż przez Chile, Boliwię i Argentynę.

Uczestnik wyprawy jest znany wśród łowickich motocyklistów, pełni funkcję wiceprezesa Łowickiego Klubu Motocyklowego No. 16.  Pan Dariusz Tadeusiak jechał z grupą znajomych motocyklistów z całej Polski drogami słynnego rajdu Dakar. O przygodach, których  doświadczali uczestnicy wyprawy, opowiadał młodzieży ze szkoły na Blichu, w której uczy się Jego syn Rafał.  W rozmowie z uczniami wyznał, że znalezienie się na trasie rajdu Dakar było jego marzeniem. Miał czas nie tylko na jazdę po bezdrożach krajów, które przemierzali, ale również na podziwianie widoków, rozmowy z mieszkańcami i smakowanie lokalnych potraw, które jak przyznał bardzo mu smakowały. Dakar jest  jednym z najtrudniejszych rajdów, wymagających od uczestników niezwykłej wytrzymałości i sprawności- jak sam dodaje. Pokonuje się w nim ogromne dystanse  w bardzo trudnych warunkach.  Do udziału w niezwykłej wyprawie  przez Chile, Boliwię i Argentynę  w ramach projektu „Śladami Dakaru” został zaproszony jesienią 2014 r. przez Aleksandrę Trzaskowską i Krzysztofa Samborskiego  z Warszawy. Dariusz Tadeusiak podkreślił, że gdyby zrezygnował, bardzo by tego żałował. Młodzieży bardzo podobało się spotkanie z uczestnikiem wyprawy, niektórzy z uczniów stwierdzili, że Pana Tadeusiaka trzeba zaprosić kolejny raz, bo wyprawa była tak interesująca, że warto byłoby dłużej oglądać zdjęcia i fragmenty filmów, które prezentował.

Grzegorz Słoma, Magdalena Gasińska