XIX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap szkolny

25.03.2015 8:31

Dnia 24 marca 2015 r. w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu odbył się etap szkolny 19 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W zawodach na tym szczeblu wzięło udział trzynaścioro uczniów. Byli to: Łukasz Godziszewski, Konrad Śliwiński, Paweł Milczarek, Marek Molenda, Kamil Wiechno – wszyscy z kl. I Technikum Informatycznego, Damian Felczyński, Tomasz Kuciński, Aneta Walczak, Łukasz Budzeń – cała czwórka z kl. III Technikum Informatycznego, Arkadiusz Kosiacki – z kl. I Technikum Logistycznego, Daria Skowrońska, Joanna Guzek – obie z kl. I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Aleksandra Kaźmirska – z kl. III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się: Aneta Walczak, Marek Molenda i Arkadiusz Kosiacki. Druga faza Konkursu odbędzie się 21 kwietnia 2015 r.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej od prawie dwudziestu lat jest formą zachęty do lektury Pisma Świętego. Rokrocznie dzięki temu dziełu po Biblię sięga trzydzieści tysięcy uczniów   z 1450 polskich szkół ponadgimnazjalnych i poznaje teksty tej Natchnionej Księgi. Konkurs Wiedzy Biblijnej to nie zwykły konkurs – dotyczy bowiem Bożego Słowa.

Więcej o nim można przeczytać  na www.okwb.pl.

Etap szkolny przygotował i przeprowadził p. Piotr Sumiński.

Piotr Sumiński