Logistycy z Blichu w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

11.11.2010 0:00

Dnia 10.11.2010 uczniowie z Technikum Logistycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 RCKUiP w Łowiczu wraz z opiekunami Agnieszką Leśniewską-Pisarek (nauczyciel przedmiotów zawodowych logistycznych) i wychowawcą klasy Elżbietą Kołaczek odwiedzili Wyższa Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Młodzież zapoznała się z kierunkami kształcenia, specjalizacjami, wyjazdami zagranicznym oraz praktykami w firmach logistycznych. Wszystkie informacje przekazał mgr Wojciech Zalewski - rzecznik WSL. Uczniowie wysłuchali także wykładu pracownika naukowego Ireneusza Fechnera - kanclerza WSL dotyczącego osiągnięć branży logistycznej ostatniej dekady oraz prognozy rozwoju na następne dziesięciolecie.

Młodzież z Technikum Logistycznego w WSL zwiedziła także Krajowe Laboratorium RFID, w którym mgr inż. Marcin Nowaczyk wyjaśnił uczniom działanie identyfikacji towarów za pomocą fal radiowych. Na zakończenie wycieczki trzecioklasiści zwiedzili sortownie firmy kurierskiej DPD w miejscowości Komorniki.

Agnieszka Leśniewska-Pisarek