Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim Konkursie: "Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?"

9.02.2011 0:00

Kolejny raz uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim Konkursie "Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?", którego organizatorami są: Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz dziewięć uczelni rolniczych.

W tym roku do Konkursu przystąpiło troje uczniów naszej szkoły: Małgorzata Kaczor z klasy III Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik turystyki wiejskiej, Błażej Koza i Łukasz Stańczyk z IV klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu. Małgosia opracowała projekt modernizacji gospodarstwa rodzinnego pt. "Agroturystyka połączona z hipoterapią dla dzieci niepełnosprawnych - szansą rozwoju na obszarach wiejskich", Błażej napisał pracę "Świadczenie usług prasoowijarką zmiennokomorową alternatywnym źródłem dochodu w gospodarstwie rodzinnym położonym w powiecie łowickim", a Marcin "Produkcja biomasy w gospodarstwie rodzinnym położonym w powiecie łowickim". Uczniowie ukończyli swoje opracowania 4 lutego i wysłali do oceny przez komisję regionalną. 15 marca br. odbędzie się finał Konkursu, do którego zostanie zakwalifikowanych 15 -20 najlepszych projektów z kraju. Ich autorzy będą prezentować swoje pomysły na modernizacje gospodarstw rolnych i sposoby zwiększania rolniczych dochodów przed kilkuosobową komisją składającą się z profesorów, odpowiadać na zadane przez nich pytania, czyli bronić pracy. Finaliści Konkursu zdobędą indeksy, czyli wolny wstęp na wybrane kierunki wyższych uczelni rolniczych. Wyniki zostaną ogłoszone w kwietniu tego roku. Do konkursu uczniów przygotowuje uczniów pani Elżbieta Wojtyna.

Piotr Sumiński