Społeczność szkoły na Blichu zaangażowana w akcję WOŚP - XXIII finał.

11.01.2015 19:26

Społeczność ZSP nr 2 RCKUiP po raz kolejny przyłączyła się do kwesty prowadzonej przez WOŚP. To już XXIII finał tej akcji niosącej pomoc ludziom.  W tym roku zbierane są pieniądze na zakup sprzętu do leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną dla seniorów.

Jednym z uczniów zaangażowanych w tę akcję jest  Marek Pokora – słuchacz szkoły policealnej, wolontariusz WOŚP.  Już  2 rok współpracuje  z tą organizacją charytatywną. Jak mówi: „Wszystko zaczęło się rok temu, gdy obejrzał  transmisję z koncertów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wywiad z Jerzym Owsiakiem. Poczułem , że mogę jakoś pomóc innym ludziom. Uzgodniłem wszystko z panią pedagog i panią dyrektor. Cała akcja pozwala lepiej zrozumieć innych ludzi, człowiek czuje się lepiej, gdy tak prostym gestem wspiera się potrzebujących”.  Zebrane w szkole na Blichu pieniądze zostaną przekazane na konto WOŚP.

Grzegorz Słoma