Olimpiada Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii

11.12.2014 9:50

W  dniu 5 grudnia br. w ŁODR zs. w Bratoszewicach odbył się finał  wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii. Organizatorem olimpiady był Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej. Konkurs organizowany po raz pierwszy w województwie łódzkim zgromadził 35 uczestników, którymi byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz rolniczka.

Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 50 pytań oraz odpowiadali na pytania ustne, które były na bardzo wysokim poziomie. Łącznie można było zdobyć 100 pkt Dwóch laureatów z pierwszego i drugiego miejsca zdobyli po 56 pkt a Radosław Słomski uzyskał 50 pkt., który uważa, że olimpiada była trudna i do opanowania był duży zakres materiału.

Laureaci 5 pierwszych miejsc będą reprezentować województwo łódzkie w  finale krajowym, który odbędzie się w marcu 2015 r. podczas Targów Energetyki Prosumenckiej  i Odnawialnych Źródeł Energii w Sosnowcu.

Nasi laureaci:

I miejsce: Sylwester Burtka – Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach

II miejsce: Robert Siekiera – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie

III miejsce: Radosław Słomski- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu

IV miejsce: Adam Komorowski – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie

V miejsce: Marcin Smolarek – Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach

Laureaci będą startować na szczeblu krajowym olimpiady w marcu 2015r w Sosnowcu.

Gratulacje dla uczestników złożyli oraz nagrody wręczali: Pan Marek Kanicki – z-ca dyrektora Łódzkiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Pani Kinga Beśka-Więcek – Kierownik Sekcji Informacji i Promocji Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Łodzi oraz Pan Tomasz Mroczek – Dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach i Pani Małgorzata Gabryelczak – z- ca dyrektora ŁODR zs. w Bratoszewicach.

Do etapu szkolnego przystąpiło 12 osób i po eliminacjach szkolnych do finału wojewódzkiego awansowało 5 osób tj. Magdalena Koza, Magdalena Dratwa, Marlena Lesiak, Michał Bartos oraz Radosław Słomski.

Paweł Chmielecki, Mirosław Kret