Mistrzowie Polski HPI Street Racing 2014 w szkole na Blichu

13.11.2014 20:03

Jednym z działań wynikających z planu pracy Samorządu Uczniowskiego w szkole na Blichu jest organizowanie spotkań ze znanymi osobami. Na kolejne spotkanie z tego cyklu, które odbyło się 13 listopada 2014 r., zostali zaproszeni Łukasz Kwiatkowski i Adam Gontarek- Mistrzowie Polski HPI Street Racing 2014. Zawody odbyły się 11 października 2014 r. w Łodzi. Łukasz Kwiatkowski zajął 1 miejsce, Adam Gontarek 5 miejsce.

Warto podkreślić, że są to absolwenci naszej szkoły, którzy uczyli się na kierunku technik informatyk. Obydwaj pracują w firmie Dora Digital jako programiści i graficy komputerowi. Należy dodać, że jest to bardzo prężnie działająca firma. Na bieżąco poszukuje osób kreatywnych, zainteresowanych programowaniem. Zaproszeni goście przybliżyli uczniom klas: I, II TIN, I TMR, II TMO informacje dotyczące kierunku informatycznego i jego zalet w dalszej pracy zawodowej, następnie opowiadali o swojej pasji, którą są modele samochodów zdalnie sterowanych. Każdą część można wymienić, są modele szczotkowe i bez szczotek, koła mogą być gumowe lub plastikowe. Model składa się około 3 godzin, osiąga on prędkość na torze wyścigowym 35, 90 km/h. Uczniowie mieli możliwość poćwiczyć jazdę przedstawionymi modelami aut, co okazało się wcale niełatwe. Hobby to jest dosyć kosztowne, bo modele samochodów startujących w zawodach RWD mogą osiągać wartość nawet 3500 zł., sama karoseria to koszt około 400 zł. , są i tańsze–dodaje Łukasz, ale po jednym wyścigu nie nadają się już do użytku. Nasi Mistrzowie zaczynali jako amatorzy, ćwiczyli na torze, który zrobili sami. Wiceburmistrz Bogusław Bończak wraz z dyrektorem Zbigniewem Kuczyńskim zasponsorowali dywan do jazdy. Startowali w zawodach pierwszy raz i od razu udało się zdobyć tak wysokie pozycje na podium. Zainteresowanych informujemy, że spotkania odbywają się w każdą środę, a bliższe informacje można uzyskać na FB: RCŁOWICZ lub pod tel.: Adam 607 290 592, Łukasz 537 507 997.

Magdalena Gasińska, Grzegorz Słoma