XXII Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Rolniczej

22.10.2014 16:03

Dnia 21.10.2014 roku (tj. wtorek) odbyła się XXII Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Rolniczej w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach oraz w oddziałach: Piotrkowie Trybunalskim i Kościerzynie.

W etapie I. w Centrali w Bratoszewicach brało udział 37 uczestników - byli to uczniowie szkół rolniczych i rolnicy.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie z klasy II

Technikum Agrobiznesu:

• Magdalena Dratwa;

• Monika Dubiel;

• Magdalena Koza;

• Emilia Krysztofik;

• Marlena Lesiak;

• Sebastian Rosiak;

• Aleksandra Starzec;

• Bartłomiej Szwarocki.

Uczniowie zmierzyli się z pytaniami konkursowymi, które obejmowały następujące zagadnienia:

• produkcja roślinna w tym integrowana ochrona roślin;

• produkcja zwierzęca;

• standardy jakości w produkcji rolnej;

• zasady dobrej praktyki rolniczej;

• odnawialne źródła energii

• fundusze unijne (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata (2014-2020);

• ekonomika i marketing produktów rolnych;

• tworzenie grup producentów rolnych;

• ekologia i ochrona środowiska na wsi;

• minimalne wymagania zasad wzajemnej zgodności dla gospodarstw rolnych.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że do II etapu zakwalifikowało się 10 osób, w tym 3 osoby będące uczniami naszej szkoły: Bartłomiej Szwarocki, Sebastian Rosiak i Monika Dubiel oraz, co bardzo cieszy, nasza blichowska absolwentka Technikum Agrobiznesu – Katarzyna Rolewska, która zdobyła pierwsze miejsce w pierwszym etapie Olimpiady!

Drugi etap Olimpiady - na szczeblu wojewódzkim - odbędzie się 25.11.2014r. w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.

Anna Kowalska