Trzy pierwsze miejsca dla uczniów z Blichu w konkursie W hołdzie Chełmońskiemu

17.12.2010 0:00

Dnia 17 grudnia 2010 roku, w Muzeum w Łowiczu, odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastyczno-fotograficznym W hołdzie Chełmońskiemu. Organizatorem konkursu było Muzeum w Łowiczu.
Z ZSP Nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu wzięło udział dziewięciu uczniów, czterech z nich zostało nagrodzonych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

• I miejsce Adrian Pietrzak z klasy I TMR(a)
  • II miejsce Dawid Gabarkiewicz z klasy I TMR(a)
  • III miejsce Michalina Poniatowska z klasy I TLOG i Adrian Brzozowski z klasy II TIN

Celem konkursu było przybliżenie postaci i twórczości Józefa Chełmońskiego, rozwijanie osobistych zainteresowań dzieci i młodzieży, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych poprzez wykonanie prac inspirowanych twórczością malarza. Każdy z uczestników mógł wykonać dowolną techniką tylko jedną pracę nawiązującą tematycznie do dzieł artysty. Uczeń Adrian Pietrzak, który zajął pierwsze miejsce, przedstawił, wykorzystując pastele, "Las zimową porą". Inspiracją do stworzenia rysunku był obraz Chełmońskiego Sójka z 1892. Do konkursu przygotował uczniów nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze Grzegorz Słoma.

Grzegorz Słoma