Apel z okazji Dnia Niepodległości

16.04.2008 0:00

Uroczysty i patriotyczny charakter miało spotkanie z okazji Dnia Niepodległości, które odbyło się w naszej szkole dnia 10.11.2007r.

Uczniowie ukazali dzieje Polaków i ich starania o wolną Polskę. Koncepcją tej akademii był przegląd przez epoki począwszy od rozbiorów Polski, Konstytucji 3 maja, poprzez powstania narodowe, do momentu odzyskania niepodległości 11 listopada 1918r. Akcent położono na tradycję legionową, na uwydatnienie roli Marszałka Józefa Piłsudzkiego w dziejach Polski. Bardzo podniosłym momentem było wyrecytowane przemówienie Józefa Piłsudzkiego. W przedstawieniu tego apelu wzięli udział nasi uczniowie. Nie zabrakło też naszego wspaniałego chóru "Blichowiacy", który prowadzony był przez panią Katarzynę Polak.