"Wolność nie jest ulgą, lecz trudem wielkości"

11.11.2010 0:00

- słowa poety Leopolda Staffa stały się mottem przewodnim uroczystości, która odbyła się w murach blichowskiej szkoły z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Młodzież, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji obejrzeli montaż słowno-muzyczny poświęcony jednemu z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Uczniowie z klas; IV TIN, I TTŻ/TŻiGD, I TTW/TA pod kierunkiem nauczycieli: Lindy Jakubowskiej, Anny Kosmowskiej i Grzegorza Słomy, przygotowali i zaprezentowali patriotyczne wiersze M. Studnickiej, E. Słońskiego, M. Konopnickiej, które ilustrowane były fragmentami filmów, zdjęciami z okresu wojny i okupacji, efektami specjalnymi, które wprowadziły nastrój i klimat tych wyjątkowych dni. O oprawę muzyczną zadbał Zespół Pieśni i Tańca Blichowiacy, pod kierunkiem: Katarzyny Polak i Daniela Boczka, który zaprezentował pieśni patriotyczne, takie jak: Rota, Piechota, Rozkwitały pąki białych róż.

Grzegorz Słoma