X Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

29.04.2014 9:52

Dnia 28.04.2014r. w ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki odbył się X Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Niemieckiego zorganizowany przez nauczycielki języka niemieckiego: p. Martę Staszewską oraz p. Jolantę Sikorską. W konkursie udział wzięli chętni uczniowie z klas I, II i III technikum, a konkretnie z klasy I Technikum Agrobiznesu, z klasy II Technikum Agrobiznesu oraz z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Konkurs polegał na sprawdzeniu umiejętności rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem, a także sprawdzał wiadomości uczniów z zakresu gramatyki niemieckiej. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczniów językiem niemieckim, rozwijanie językowych uzdolnień młodzieży, pogłębianie wiadomości z zakresu leksyki i gramatyki oraz rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem i pisania.

Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy II Technikum Agrobiznesu – Ewa Pietrzak, II miejsce zajęła Magdalena Koza z klasy I Technikum Agrobiznesu, zaś III miejsce ex aequo zajęli: Ewelina Walczak z klasy II Technikum Agrobiznesu, Magdalena Dratwa z klasy I Technikum Agrobiznesu oraz Kacper Wilk z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Wręczenie nagród nastąpi podczas zakończenia roku szkolnego.

Marta Staszewska