Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna 2010

30.10.2010 0:00

Rozpoczęła się III edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

22 października 2010 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP w Łowiczu im. T. Kościuszki odbył się pierwszy etap wyżej wspomnianej Olimpiady, w którym wzięło udział 47 uczniów z klas: III i IV Technikum Logistycznego (w pierwszym etapie wzięło udział ponad 5,5 tysiąca uczniów ze 175 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju). Każdy z uczestników odpowiedział na czterdzieści pytań z zakresu logistyki i spedycji. Najlepsi zakwalifikują się do etapu okręgowego. Laureaci i finaliści Olimpiady zostaną zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Czekają na nich także bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki (pierwszej w Polsce uczelni logistycznej), jak również wiele nagród rzeczowych. Jednak, aby je zdobyć, należy najpierw przejść etap szkolny i okręgowy, a następnie zmierzyć się z najlepszymi w finale, który odbędzie się 18 marca 2011 r. w Wyższej Szkole Logistyki, siedzibie organizatora konkursu.

Do etapu szkolnego Olimpiady Logistycznej uczniów przygotowywał nauczyciel przedmiotów zawodowych, z dziedziny transportu i spedycji oraz podstaw logistyki - pani Agnieszka Leśniewska - Pisarek.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się w zawodach: technik spedytor i technik logistyk i ma na celu rozbudzać wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną.

Terminarz III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest następujący:

  • 22.10.2010 r. - zawody I stopnia (etap szkolny).
  • 10.12.2010 r. - zawody II stopnia (etap okręgowy).
  • 18.03.2011 r. - zawody III stopnia (etap centralny w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu).
  • 15.04.2011 r. - uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (w siedzibie WSL w Poznaniu).

Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Piotr Sumiński i Edyta Sawicka