„Tradycje Stołu Wielkanocnego” 2014  w Marcinowicach

16.04.2014 10:46

W dniach 12-13 kwietnia 2014 r. 15 osobowa reprezentacja uczniów i nauczycieli szkoły Blichowskiej wraz ze Starostą Powiatu Łowickiego Krzysztofem Figatem uczestniczyła w X edycji konkursu „Tradycje Stołu Wielkanocnego” w Marcinowicach koło Świdnicy.

Wyjazd zorganizowany był w ramach współpracy partnerskich powiatów. Uczniowie klasy 2 TŻiUG Marta Dymek i Dariusz Znajdek wraz z opiekunkami Anną Kosmowską i Urszulą Surmą przygotowali stół z potrawami łowickimi wraz z charakterystycznymi dla regionu elementami zdobniczymi.  Natomiast Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” wraz z kierownikiem muzycznym Janem Dudkiewiczem zapewnili oprawę muzyczną  Mszy Świętej  Niedzieli Palmowowej w Mysłakowie i  konkursu „Tradycje Stołu Wielkanocnego” w Marcinowicach. Za uczestnictwo w tym przedsięwzięciu zebraliśmy wiele słów uznania, dyplom, kosze słodyczy. Uczestnicy spotkania poszerzyli swoje wiadomości dotyczące tradycji wielkanocnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia.

Anna Kosmowska