Uczniowie z Blichu najlepsi w okręgu

16.04.2014 8:10

Dnia 11 kwietnia 2014 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe XXXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i  Umiejętności Rolniczych.

Olimpiada jest współzawodnictwem z zakresu szeroko pojętej wiedzy rolniczej - teoretycznej i praktycznej. Olimpiada prowadzona jest równocześnie w 9 blokach tematycznych, takich jak: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo (warzywnictwo, sadownictwo, kwiaciarstwo), ochrona i inżynieria środowiska, żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, agrobiznes, leśnictwo, architektura krajobrazu.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie ZSP nr 2 RCKUiP im Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Byli to: Kołaczyński Michał, Rogowiecki Mateusz w bloku produkcja zwierzęca, Wilk Kacepr, Bogucki Bartosz, Pietraszewski Piotr w bloku mechanizacja rolnictwa, Malejka Justyna w bloku żywienie i gospodarstwo domowe, Fangrat Wioletta w blok ogrodnictwo, Bury Daniel, Włodarczyk Mateusz w bloku agrobiznes, Owczarek Ewelina, Gałaj Bartłomiej w bloku produkcja roślinna.

Do centralnego etapu tej Olimpiady, który odbędzie się w dniach  06-07.06 b.r. w Nawojowej zakwalifikowali się następujący blichowscy uczniowie:

Bartosz Bogucki – I miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa, Justyna Malejka - I miejsce w bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, Kacper Wilk- II miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa, Wioletta Fangrat - VI miejsce w bloku ogrodnictwo.

Warto podkreślić, że szkoła z Blichu po raz kolejny zajęła I miejsce w rankingu szkół biorących udział w tym etapie Olimpiady. Sukcesy na etapie okręgowym zapewnią uczniom indeksy na wyższe uczelnie rolnicze oraz zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego.

Uczniów przygotowywali nauczyciele naszej szkoły: mgr inż. Małgorzata Kosiorek, mgr inż. Mariusz Szewczyk, mgr inż. Iwona Bogusiewicz- Kuś, mgr inż. Agnieszka Golan, mgr inż. Elżbieta Wojtyna oraz mgr inż. Anna Kowalska.

Wioletta Fangrat, Justyna Malejka, Kacper Wilk, Bartosz Bogucki