Sukcesy uczniów w finale Konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” stają się na Blichu tradycją

14.04.2014 9:15

Sandra Miłowska, uczennica III klasy Technikum Agrobiznesu zdobyła tytuł laureata w XVII edycji ogólnopolskiego Konkursu, którego organizatorami była Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a współorganizatorami 9 wyższych uczelni rolniczych w Polsce.

W pierwszym etapie konkursu Sandra przygotowała projekt modernizacji rodzinnego gospodarstwa rolnego pt. „Zastosowanie nowoczesnych technologii w chowie bydła mlecznego i zwiększenie opłacalności produkcji mleka w gospodarstwie rodzinnym położonym na terenie gminy Chodów w województwie wielkopolskim”. W tym roku szkolnym napłynęło 30 opracowanych przez uczniów projektów reorganizacji wybranych gospodarstw. Regionalna komisja konkursowa, składająca się z pracowników naukowych SGGW w Warszawie, specjalistów z zakresu produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej i ekonomiki rolnictwa, bardzo wysoko oceniła pracę Sandry i zakwalifikowała ją do finału krajowego, który odbył się 11 kwietnia 2014 r. na Wydziale Rolnictwa i Biologii.

„Uczniowie, którzy biorą udział w finale tego Konkursu to osoby przedsiębiorcze, o innowacyjnym spojrzeniu na rolnictwo, które są w stanie zmienić na lepsze rzeczywistość” powiedział witając zgromadzonych prof. dr hab. Marek S. Szyndel prorektor ds. współpracy międzynarodowej.

Po obronie napisanego przez siebie opracowania Sandra znalazła się w ścisłym pięcioosobowym gronie laureatów i uzyskała prawo do studiowania na dowolnie wybranej uczelni rolniczej, na wybranym przez siebie kierunku studiów – poinformował gratulując osiągnięć uczestnikom Konkursu prof. dr hab. Bogdan Klepacki – prorektor ds. dydaktycznych.

W ciągu 10 ostatnich lat to już kolejne osiągnięcie ucznia naszej szkoły w tym Konkursie. Rok temu tytuł laureata zdobył uczeń IV klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa na Blichu – Łukasz Markowicz.

Elżbieta Wojtyna