Młodzież z Blichu i Gwiazdy Teatru Studio Buffo!

11.04.2014 14:31

Jednym z działań Samorządu Uczniowskiego wynikającego z planu pracy jest propagowanie spotkań  z Kulturą. W związku z tym opiekunowie Magdalena Gasińska i Grzegorz Słoma  wraz z uczniami szkoły na Blichu zorganizowali  kolejny wyjazd do  teatru.

Młodzież obejrzała musical Metro. Oryginalna muzyka Janusza Stokłosy, reżyseria i choreografia Janusza Józefowicza, świetna gra aktorów, sprawiły, że widzowie z zapartym tchem oglądali tę wyjątkową sztukę. Uczniowie mieli okazję podziwiać wyjątkową grę aktorów: Natalii Krakowiak, Natalii Srokocz,  Artura Chamskiego, Pawła Orłowskiego, Dariusza Kordka, Jerzego Grzechnika, Mariusza Czajki i wielu innych. Tematem musicalu jest spotkanie grupy młodych ludzi na peronach metra. Opowiadają o swoich marzeniach artystycznych i postanawiają stworzyć spektakl, który budzi sensację, a artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości Anki i Jana. Mimo upływu czasu, przesłanie płynące z treści sztuki jest wciąż aktualne. Po spektaklu  uczniowie spotkali się z aktorami.

Magdalena Gasińska, Grzegorz Słoma