Uczniowie Programu Comenius w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu

8.04.2014 8:14

Międzynarodowe spotkanie szkół biorących udział w Programie Comenius „Uczymy się przez całe życie” rozpoczęło się w szkole bilichowskiej od 07.04.2014, będzie trwało do 11.04.2014.

Gościmy uczniów i nauczycieli z Grecji, Francji, Portugalii, Włoch i Turcji. Tematem przewodnim jest uprawa jabłek, przetwory i produkty z jabłek. Gości przywitała Pani dyrektor Maria Laska, Pani wicedyrektor Maria Tataj, Pan wicedyrektor Jerzy Zabost oraz Starosta Łowicki Krzysztof Figat. Uczniowie Turcji, Francji i Polski prezentowali  w formie multimedialnej informacje o wykorzystaniu w przetwórstwie spożywczym jabłek w swoich krajach. Zwiedzali Bazylikę katedralną w Łowiczu, jak również mieli możliwość wejścia na wieżę widokową i zwiedzania muzeum Bazyliki. W szkole uczniowie brali udział w warsztatach przygotowanych przez Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” pod kierownictwem: choreografa Pana Marcina Klimczaka i instruktora muzycznego Pana Jana Dutkiewicza. Zapoznali się ze sztuką łowicką i jej wyrobami, prezentowane przez twórczynie ludowe.  W Polsce w trakcie najbliższego tygodnia uczestnicy projektu poznają procesy związane z przetwórstwem jabłek. Wizyta ta, będzie podsumowana konkursem kulinarnym opartym o produkty przedstawiane w trakcie projektu.

Ilona Kosiorek