19.10.2010 0:00

Dzień Edukacji Narodowej to święto bardzo uroczyście obchodzone we wszystkich szkołach.

Towarzyszą mu zwykle bardzo ciepłe słowa kierowane pod adresem nauczycieli, życzenia składane przez uczniów, rodziców. W szkole na Blichu dzień 14 października również przebiegł pod znakiem uroczystych wystąpień i mocy serdeczności. Uroczystość rozpoczął Dyrektor szkoły p. Mirosław Kret. W pierwszych słowach swojego wystąpienia Dyrektor przekazał nauczycielom, administracji i obsłudze szkolnej życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym oraz sukcesów na niwie zawodowej. Dyrektor odczytał także słowa, które z okazji Dnia Edukacji Narodowej wystosowała do pracowników szkoły pani Minister Katarzyna Hall.

Kolejnym punktem uroczystości był konkurs wiedzy o Blichu. Wzięły w nim udział trzy klasy pierwsze: kl. I Technikum Agrobiznesu i Turystyki Wiejskiej, kl. I Technikum Mechanizacji Rolnictwa B oraz kl. I Technikum Logistycznego. Pierwsze miejsce we wspomnianym konkursie zajęła kl. I Technikum Agrobiznesu i Turystyki Wiejskiej, której reprezentanci odpowiedzieli prawidłowo na pięć z pięciu zadanych pytań. Pytania dotyczyły realiów życia szkoły oraz jej historii.

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu był dniem niezwykle ważnym dla uczniów klas pierwszych. W tym bowiem dniu odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Przewodniczący poszczególnych klas, jako ich czołowi reprezentanci, stojąc przy sztandarze szkoły uroczyście przyrzekali dbać o dobre imię szkoły, szanować ją oraz jej pracowników, przyczyniać się do wzrostu prestiżu szkoły w środowisku.

Po oficjalnym przyjęciu uczniów klas pierwszych w zaszczytne grono społeczności szkolnej ZSP nr 2, nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły pod opiekę klasom drugim.

Ważnym i niezwykle miłym akcentem, który w szkole na Blichu przypadł właśnie na dzień Edukacji Narodowej, było uhonorowanie licznego grona nauczycieli nagrodami Dyrektora Szkoły. Zaszczyt ten przypadł w udziale następującym nauczycielom ZSP nr 2 w Łowiczu: p. Emilii Adamowicz, p. Iwonie Bogusiewicz-Kuś, p. Katarzynie Charążce, p. Grzegorzowi Chojnackiemu, p. Jolancie Dębskiej, p. Elżbiecie Gromadzkiej, p. Adamowi Kaczmarczykowi, p. Ilonie Kosiorek, p. Małgorzacie Kosiorek, p. Leszkowi Skórskiemu, p. Grzegorzowi Słomie, p. Piotrowi Sumińskiemu, p. Marcie Staszewskiej, p. Stanisławowi Pietrzakowi, p. Jerzemu Zabostowi oraz p. Januszowi Wróblowi. Dyrektor Mirosław Kret, pełen dumy z pracy swojej kadry pedagogicznej, wręczył także nagrody Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz nagrody Zarządu Powiatu Łowickiego. Nagrodą Ministerstwa Edukacji Narodowej wyróżniony został pan Mariusz Szymczyk, zaś nagrody Zarządu Powiatu łowickiego otrzymali: p. Dariusz Surma, p. Jarosław Dubiel, p. Edyta Kłak, p. Olga Kwapisz-Wojda oraz p. Marek Lesiak. Wszystkie nagrody zostały przyznane nauczycielom, którzy poświęcili mnóstwo czasu i energii, by szkoła na Blichu stała się sławna na całą Polskę. Przygotowywali uczniów do konkursów i olimpiad przedmiotowych, która to praca zaowocowała gronem finalistów i laureatów konkursów ogólnokrajowych. Nauczyciele ci to autorzy projektów i programów unijnych, inicjatorzy wymian międzynarodowych, to osoby dbające o dobro szkoły, walczące o i jej lepszą przyszłość.

Oficjalną część uroczystości zakończyły serdeczne życzenia przewodniczącej Rady Rodziców p. Marianny Krysztofiak oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki zakończył się bardzo miłym akcentem - nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły zostali zaproszeni na poczęstunek, który pod okiem nauczycieli przedmiotów żywieniowych, przygotowali uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego.
Dziękujemy!

Edyta Sawicka i Piotr Sumiński