Niezapomniane wrażenia uczniów Technikum Informatycznego z Blichu na spotkaniu z prezenterką Panoramy Martą Kielczyk w Telewizji Polskiej i z Pawłem Orłowskim, Natalią Srokocz, Moniką Ambroziak w Studio Buffo…

9.03.2014 11:05

Dnia 6 marca 2014r. uczniowie klasy I Technikum Informatycznego wraz z Grzegorzem Słomą i Piotrem Sumińskim- nauczycielami  z Blichu , organizatorami wyjazdu,  uczestniczyli  w bardzo ciekawej wycieczce do TVP. Młodzież miała okazje zapoznać się z pracą Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Dzięki Pani redaktor  Marcie Kielczyk uczniowie zobaczyli jak wygląda na żywo realizacja programów.

Mieli możliwość podpatrywać jak powstaje audycja- Agrobiznes, następnie spotkali się   z prowadzącym Panem Bogdanem Sawickim. Zobaczyli także studio Panoramy, Wiadomości Dnia, Teleexpressu, TVP INFO. Redaktor Marta Kielczyk bardzo ciekawie opowiadała o pracy w TVP, pokazała młodzieży takie miejsca,  jak: garderoba, charakteryzatornia, pomieszczenia w których pracują informatycy, realizatorzy dźwięku, wizji , dziennikarze. Uczniowie z bardzo dużym zainteresowaniem słuchali informacji, które przekazała im Pani redaktor. Zwiedzający TVP mogli zrobić sobie wiele pamiątkowych zdjęć ze znanymi osobami, a także usiąść w miejscu, które zazwyczaj większość zna tylko z tak zwanego „szklanego ekranu”. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe zdjęcia z autografem prezenterki Panoramy. Kolejnym miejscem , do którego udali się uczestnicy wyjazdu,  był teatr. To już stały punkt programu w wycieczkach organizowanych przez nauczycieli z Blichu. Obcowanie z Kulturą ma ważne znaczenie w wychowaniu młodego pokolenia.  Młodzież obejrzała musical Romeo i Julia. Oryginalną  muzykę skomponował  Janusz Stokłosa, reżyserem  i choreografem przedstawienia jest Janusz Józefowicz. Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, którzy nie potrafią znaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się w nich wielkiej miłości. Przedstawienie pokazuje konflikt pokoleń rodziców i dzieci.  Młodzieńcza bezkompromisowa miłość napotyka na  bezwzględność komercyjnego świata rodziców, którzy są pochłonięci swoimi sprawami. Młodzież miała okazję podziwiać wyśmienitą grę aktorów między innymi: Natalii Srokocz , Moniki Ambroziak, Pawła Orłowskiego, Jerzego Grzechnika,  Dariusza Kordka  i wielu innych. Z kilkoma z Nich spotkali się po spektaklu w foyer Teatru Studio Buffo.  Uczniowie byli pod wrażeniem efektów  wizualnych i nowoczesnej  aranżacji sztuki.

Grzegorz Słoma