Wycieczka do Krakowa

15.10.2010 0:00

W dniach 7-8 października 2010 r. uczniowie ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu swoją edukację postanowili przenieść poza mury budynku szkolnego, a mianowicie do Krakowa. Wycieczka, w której brało udział 53 uczniów oraz czterech opiekunów: p. Marta Staszewska, p. Edyta Kłak, p. Barbara Bryszewska i p. Olga Kwapisz-Wojda, jak wynika z relacji uczestników, należała do udanych i przyniosła uczniom wiele radości oraz mnóstwo potrzebnej wiedzy.

Program wycieczki był bardzo bogaty. Uczniowie mieli okazję zwiedzić: Kazimierz Żydowski (Stara Synagoga, Synagoga Remuh, Cmentarz Żydowski Remuh, Synagoga Izaaka), Kazimierz Chrześcijański (Kościół Bożego Ciała, Kościół Św. Katarzyny, Sanktuarium Św. Stanisława na Skałce), Wzgórze Wawelskie oraz Stare Miasto. W drodze do Krakowa nie można było pominąć Oświęcimia. Wizyta w miejscu tak symbolicznym dla Polaków wywarła na uczniach ogromne wrażenie.

Młodzież oceniła wycieczkę bardzo pozytywnie. Przyczyniła się do tego nie tylko atmosfera panująca podczas wyjazdu oraz uroki, jakie roztaczała przed zwiedzającymi dawna stolica Polski, ale także wspaniała pogoda. Uczniowie wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

W rozmowach z nauczycielami często pada pytanie, kiedy znów będzie można zorganizować podobny wyjazd.

Marta Staszewska