XI Olimpiada o Mleku i Mleczarstwie

4.03.2014 17:32

XL edycja Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie odbyła się w dniach 27 lutego – 1 marca 2014 r. w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. W Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie czteroosobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych o profilu spożywczym z całego kraju konkurowały o tytuły laureatów oraz o zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, jak również o indeksy na Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów z Technikum Technologii Żywności pod opieką pani Agnieszki Golan: Joanna Suder i Aleksandra Mądra z klasy czwartej oraz Paulina Jachimek i Patryk Zawiślak z klasy drugiej. Troje z nich: Joanna Suder z klasy IV TTŻ, Aleksandra Mądra z Klasy IV TTŻ Patryk Zawiślak z klasy II TTŻ zdobyli tytuły finalistów, uzyskując zwolnienie z pisemnego egzaminu potwierdzającego kalifikacje zawodowe oraz indeksy na Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazowieckiego. Nasza Szkoła uplasowała się na 7 miejscu. Do Olimpiady przygotowywała uczniów pani Anna Kowalska.

Głównym organizatorem jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Patronat merytoryczny sprawuje Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przewodniczącym Komitetu Głównego Olimpiady jest prof. dr hab. Stefan Ziajka. XL Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie finansowana była z Funduszu Promocji Mleka.

Agnieszka Golan