Pielgrzymowali katecheci i nauczyciele Diecezji Łowickiej

7.10.2010 0:00

02 października wyruszyła kolejna, już XI Pielgrzymka Nauczycieli i Katechetów Diecezji Łowickiej, w której udział wziął katecheta z naszej szkoły - pan Piotr Sumiński.

Z okazji Roku Chopinowskiego, uczestnicy pielgrzymki przemierzyli trasę, liczącą 15 km, z Młodzieszyna do Brochowa, gdzie Fryderyk Chopin w tamtejszym kościele parafialnym przyjął sakrament chrztu. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa św. Pawła, które za motto przyjął bł. Jerzy Popiełuszko "ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ".

Zanim wszyscy wyruszyli w drogę, w kościele w Młodzieszynie wszystkich pielgrzymów przywitał tamtejszy proboszcz - ks. Józef Rudzki. Nieco wcześniej o parafii opowiadał pochodzący z parafii p.w. Narodzenia N.M.P w Młodzieszynie - ks. prał. Stanisław Pisarek (proboszcz parafii p.w. świętego Wawrzyńca w Kutnie). Następnie po krótkiej modlitwie wszyscy wyruszyli w drogę do Brochowa. W czasie marszu konferencję dla katechetów i nauczycieli wygłosił ks. dziekan Robert Kwatek z Białej Rawskiej. Kiedy wszyscy przybyli na miejsce w kościele parafialnym w Brochowie pielgrzymów przywitał tamtejszy proboszcz - ks. Jan Zieliński. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył Biskup Łowicki - Andrzej Franciszek Dziuba. Homilię do przybyłych pątników wygłosił ks. bp Józef Zawitkowski. Po Eucharystii pielgrzymi wraz z obecnymi Biskupami udali się do miejscowej szkoły na obiad, o który postarał się wraz sołtysami i mieszkańcami parafii Brochów - ks. Tomasz Muszyński.

Pielgrzymka dla katechetów jest jedną z obowiązkowych form doskonalenia duchowego, dlatego udział w niej wzięło ok. 250 osób. Organizatorami XI Pielgrzymki Nauczycieli i Katechetów byli księża pracujący w Wydziale Duszpastersko - Katechetycznym Kurii Diecezjalnej Łowickiej - ks. dziekan Sławomir Sobierajski (par. p.w. św. Andrzeja w Łęczycy) oraz ks. dr Wojciech Osial. O sprawny przemarsz zatroszczyli się po raz kolejny już łowiccy katecheci: pan Piotr Sumiński z ZSP 2 na Blichu oraz pan Wojciech Królik z ZSP 4.