Apel szkolny – podsumowanie I semestru roku szkolnego 2013/2014

20.01.2014 12:56

16.01.2014 r. w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu obył się apel szkolny podsumowujący I semestr roku szkolnego 2013/14

I. Na wstępie głos zabrała pani wicedyrektor Maria Elżbieta Tataj.  Przedstawiła wyniki i statystyki  po pierwszym semestrze. Zwróciła się również do maturzystów w sprawie zmian deklaracji maturalnych, które można wnosić do dnia 07.02.1014 r.

a. W szkole na Blichu uczy się 643 uczniów w 26 oddziałach. Liczba uczniów zmniejszyła się po
I semestrze. Niektórzy uczniowie zostali skreśleni z listy uczniów wskutek lekceważenia obowiązków szkolnych.

b. Średnia frekwencja w szkole wyniosła 84%. Najlepszą frekwencję miała klasa I Technikum Agrobiznesu i Technikum Technologii Żywności – 92%. Najsłabiej pod tym względem wypadli uczniowie I i II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej – 74%.

c. Uczniów z ocenami wzorowymi i bardzo dobrymi z zachowania było 150, co stanowi 33% ogółu uczniów. Oceny naganne miało 51 uczniów, co stanowi 8% ogółu młodzieży.

d. Najlepszą średnią miała klasa III Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego – 3,43. Najsłabszą okazał się klasa I Zasadniczej Szkoły Zawodowej – śr. 2,47. Średnia szkoły wyniosła 2,90.

e. 36 uczniów uzyskało średnią powyżej 4,0. Najlepszym uczniem okazał się Kacper Wilk z Kl. III Technikum Mechanizacji Rolnictwa – śr.  ocen: 4,78. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Koza z kl. I Technikum Agrobiznesu i Technikum Technologii Żywności – śr. ocen: 4,71 a na trzecim Piotr Pietraszewski z kl. III Technikum Mechanizacji Rolnictwa ze śr. ocen: 4,64".

II. Pani dyrektor Maria Laska wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy mieli w ostatnim czasie sukcesy w różnego rodzaju olimpiadach przedmiotowych i zawodach sportowych.

a.  Joanna Suder otrzymała dyplom za zajęcie I miejsca w eliminacjach okręgowych XVI Ogólnopolskiej Wiedzy o Żywności. Uczennicę przygotowywała p. Olga Kwapisz – Wojda.

b.  Dyplomy dla uczennic: Mileny Siekiery i Justyny Malejki za udział w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu.  List gratulacyjny dla p. Iwony Bogusiewicz - Kuś za przygotowanie swoich uczennic do tej olimpiady.

c. Podziękowanie i dyplom dla p. Anny Kosmowskiej za przygotowywanie uczniów do konkursu cukierniczego: Anny Jabłońskiej, Justyny Malejki, Moniki Urbanek, Bogusławy Białkowskiej.

d. Wyróżnienie dla Aleksandry Kaźmirskiej za udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Piórem
 Tuwima”. Uczennicę  przygotowywała p. Donata Skierska.

e. Certyfikaty dla  p. Ireny Chorążki i p. Magdaleny Drobnik-Pudłowskiej w związku z akcją „Stań po zielnej stronie mocy”. P. Chorążka otrzymała również dyplom za przygotowanie uczniów do konkursu na projekt pojemnika na odpady.

f. Uczniowie otrzymali nagrody za udział w Szkolnym Turnieju  Mikołajkowym  w Piłce Nożnej Halowej, który odbywał się w dn. 06.12.2013 r. Rafał Gładki otrzymał nagrodę dla króla strzelców, a dla najlepszego bramkarza nagrodę otrzymał Łukasz Jurga. W Turnieju tym na podium stanęły następujące klasy: I miejsce zajęła drużyna z kl. IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa b, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z kl. I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Urządzeń
i Systemów Energetyki Odnawialnej, na najniższym podium stanęła drużyna z kl. II Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

g.  Dyplom dla szkoły za zajęcie II miejsce w rejonowej licealiadzie w tenisie stołowym dziewcząt
i chłopców.

III. w dalszej części apelu nastąpiło przedstawienie prezentacji  z wyjazdu grupy żywieniowej do Niemiec. Zapowiedziano również kolejne grupy, które wyjadą na praktyki do naszego projektowego partnera. Poinformowano też społeczność szkolną o wyjeździe Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowacy” do Berlina. Poinformowano też o możliwości podjęcia kursu prawa jazdy kategorii „T” w atrakcyjnej cenie dla osób, które nie mają takiej możliwości na swoich kierunkach kształceniach.  „Blachowiakom” zakomunikowano o warsztatach w drugim tygodniu ferii zimowych z nowym choreografem. Pozostałym uczniom przekazano informację, że będzie wtedy możliwość zapisania się do ZPiT „Blichowiacy”.

IV. Na koniec p. Maria Laska poprosiła wszystkich o zachowanie bezpieczeństwa i rozsądku podczas ferii zimowych.

Piotr Pietraszewski, Piotr Sumiński