Wieści z Blichu

22.09.2010 0:00

01 września uczniowie w szkole na Blichu rozpoczęli nowy rok szkolny 2010/2011. Tegoroczny nabór do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu na Blichu był bardzo udany.

Dyrektor szkoły otworzył siedem klas w zawodach: dwie klasy w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa, technik informatyk, technik logistyk, klasa łączona w zawodach technik technologii żywności oraz technik żywienia i gospodarstwa domowego, kolejna klasa łączona w zawodach technik agrobiznesu i technik turystyki wiejskiej oraz jedna klasa szkoły zasadniczej - jest to klasa łączona w zawodzie operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz kucharz małej gastronomii. W klasach pierwszych rozpoczęło naukę ponad 200 absolwentów gimnazjów. Największym ich powodzeniem cieszą się: Technikum Mechanizacji Rolnictwa - 62 uczniów, Technikum Logistyczne - 33 uczniów oraz kierunki żywieniowe. Tak udany nabór do klas pierwszych jest sukcesem dyrekcji szkoły, nauczycieli - szczególnie z Komisji Promocji i Rozwoju Szkoły. Dyrektor szkoły na Blichu jest bardzo zadowolony z tegorocznego naboru. Jak sam mówi cieszy go, że jego szkoła została doceniona przez rodziców jak również przez absolwentów. Obecnie w ZSP 2 na Blichu w Łowiczu uczy się ponad 685 uczniów.

Do sukcesu szkoły i jej naboru na rok szkolny 2010/11 przyczynili się również nauczyciele przedmiotów zawodowych, których efekty pracy widać w statystykach wyników egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Przed wakacjami najlepiej w nich wypadło Technikum Mechanizacji Rolnictwa - 100% zdających uzyskało dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, Technikum Technologii Żywności - 94,74% zdających uzyskało dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz zasadnicza szkoła zawodowa - tutaj 94,74% zdających uzyskało dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

06.09 b.r. na terenie ZSP nr 2 na Blichu ruszyła budowa placu ruchu drogowego.