Pierwszy krok do sukcesu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie

17.12.2013 12:50

Kacper Wilk, uczeń ZSP nr 2 RCKUiP im Tadeusza Kościuszki w Łowiczu zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Rodzinie, który odbędzie się 16 stycznia 2014 r. w Opolu.

Pierwszy etap polegał na samodzielnym napisaniu przez ucznia pracy na jeden  spośród pięciu tematów podanych przez Organizatorów. Kacper Wilk wybrał temat: Męska kobieta, kobiecy mężczyzna - nowe role w rodzinie w XXI wieku”. Warto dodać, że uczeń z Blichu jest jedyną osobą z powiatu łowickiego i drugą w województwie łódzkim, która zakwalifikowała się do kolejnego etapu tej Olimpiady (zakwalifikowała się też uczennica z Rawy Mazowieckiej). Warto dodać, że Kacper jest jednym z czterech chłopaków, którzy znaleźli się na liście tych, którzy otrzymali przepustkę do kolejnego stopnia zmagań w tych zawodach. Jest też jednym z dwóch uczniów,  którzy reprezentują szkoły techniczne a nie licea ogólnokształcące. Kacper w I etapie uzyskał 27/30 możliwych do zdobycia punktów. Nadmienić należy, że w I etapie oceniano łącznie 71 prac uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 33 z nich nie otrzymało wystarczającej ilości punktów, aby zakwalifikować się do dalszych rozgrywek. W II etapie Kacper będzie zmagał się z testem. Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Rodzinie jest Uniwersytet Opolski. Życzymy Kacprowi powodzenia.

Piotr Sumiński