Z cyklu spotkań z  Kulturą -   Romeo i Julia w Studio Buffo

12.12.2013 8:50

Jednym z działań Samorządu Uczniowskiego wynikającego z planu pracy jest propagowanie spotkań  z Kulturą. W związku z tym opiekunowie wraz z uczniami szkoły na Blichu zorganizowali wyjazd do  Teatru Studio Buffo. Młodzież obejrzała musical Romeo i Julia.

Oryginalną  muzykę skomponował  Janusz Stokłosa, reżyserem  i choreografem przedstawienia jest Janusz Józefowicz. Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, którzy nie potrafią znaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się w nich wielkiej miłości. Przedstawienie pokazuje konflikt pokoleń rodziców i dzieci. Nie umieją oni ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich potrzeb.  Młodzieńcza bezkompromisowa miłość napotyka na  bezwzględność komercyjnego świata rodziców, którzy są pochłonięci swoimi sprawami. Młodzież miała okazję podziwiać wyśmienitą grę aktorów między innymi: Natalii Krakowiak, Pawła Orłowskiego, Jerzego Grzechnika, Alicji Borkowskiej, Mariusza Czajki, Moniki Ambroziak i wielu innych. Uczniowie byli pod wrażeniem efektów  wizualnych i nowoczesnej  aranżacji sztuki. Po spektaklu młodzież wraz z opiekunami Maciejem Wróblem i Grzegorzem Słomą spotkali się z jednym z aktorów Pawłem Orłowskim.

Grzegorz Słoma