Praktyki w niemieckim Nienburgu

20.11.2013 11:30

logo

Kolejna grupa uczniów z Blichu odbywała praktyki w DEULA Nienburg w ramach projektu.

Tym razem do zachodniego sąsiada Polski pojechali: Ilona Boczek z IV kl. technikum turystyki wiejskiej, Sandra Miłowska z III kl. technikum agrobiznesu, Patryk Wilk, Szymon Placek, Kacper Wilk, Kamil Szczepaniak, Piotr Figat, Damian Maszkowski,  Piotr Pietraszewski, Jakub Kazimierczak – wszyscy z III kl. technikum mechanizacji rolnictwa.  Termin listopadowy (03.11 – 15.11.2013) nie sprzyjał wprawdzie pracom polowym, ale ośrodek, w którym odbywały się zajęcia, dysponował halą z polem 1700 mkw. z przeznaczeniem do prac ziemnych. W opinii uczniów taką halę nasza szkoła powinna również posiadać nawet kosztem niewykorzystywanej stodoły. Inne zajęcia poza ww. halą uczniom również bardzo się podobały. Szczególnie dwa wyjazdy poza siedzibę organizatora: na targi Agritechnika w Hannowerze oraz do fabryki Volkswagena w Wofsburgu. Na zajęciach uczestnicy przyswajali sobie zasady dobrych praktyk w zakresie uprawy i hodowli oraz poznawali organizację wytwarzania "zielonej" energii.

Wojciech Białecki P S